جدیدترین محصولات
چراغ بنزین خودرو را روشن نکنید

چراغ بنزین خودرو را روشن نکنید

چراغ هشدار سوخت خودرو چیست؟

چراغ بنزین خودرو نشان می‌دهد که خودرو از سوخت رزرو استفاده می‌کند. هیچ راننده ای در سفر و یا جاده آرزو ندارد که این چراغ پشت آمپر روشن شود. این مقدار از سوخت حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد ظرفیت باک سوخت است.در باک سوخت خودرو وسیله‌ای وجود دارد که پمپ بنزین نامیده می‌شود. این پمپ, ‌بنزین را از باک به موتور می‌فرستد. پمپ بنزین به منظور خنک و روان ماندن به بنزین متکی است.
راندن خودرو با سوخت کم به این معنی است که پمپ روان نمانده و در این زمان ریسک داغ شدن بیش‌ازحد ایجاد می‌شود. بدترین سناریویی که ممکن است پیش بیاید خرابی پمپ است.

مضرات روشن شدن چراغ بنزین خودرو

تعمیر این پمپ هزینه‌ی زیادی را به مالک تحمیل می‌کند. خرابی پمپ بنزین به کارایی پایین خودرو مخصوصاً شتاب‌گیری ناهنجار آن و یا حتی عدم روشن شدن خودرو منجر می‌شود.پمپ بنزین خودرو همچنین داری فیلتر بنزینی است که اگر با باک خالی خودرو را برانید به سرعت کثیف می‌شود.
زمانی که رسوبات و لجن‌های سوخت به کف باک فرو بروند فیلتر سوخت می‌تواند به سرعت مسدود شود که این نیز پیامدهای هزینه‌بر زیادی را در پی خواهد داشت.

چه میزان می توان با چراغ بنزین روشن حرکت کرد؟

علی رغم این که روشن شدن چراغ بنزین خودرو برای اکثر راننده ها مسئله دلهره آوری است، با مشاهده روشن شدن این چراغ اولین سوالی که به ذهن رانندگان خطور می کند این است که تا چه مسافتی این مقدار بنزین آنها را هدایت می کند.بهترین منبع برای دسترسی به جواب این سوال بررسی های بین المللی هستند. طبق تحقیقات انجام شده بر روی بیش از ۴۰ خودرو و محاسبه میزان باقی مانده بنزین این نتیجه حاصل شد که میانگین بنزین باقی مانده در باک خودرو های خارجی ۲.۶ گالن است. برای بدست آوردن مقدار لیتر آن می بایست این عدد را در ۳.۷۸ ضرب کنبم که عددی با مقدار ۹.۸ با واحد لیتر بدست می آید. با توجه به میزان مصرف سوخت خودرو خود می توانید حساب کنید که با ۹.۸ لیتر بنزین باقی مانده تا چه مسافتی می توانید رانندگی کنید. التبه توجه داشته باشید که این تحقیق بدون در نظر گرفتن هیچ گونه ترافیکی انجام گرفته است.

 

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*